Lékařsky schválený produkt

Analyzuje frekvence a harmonizuje

Smartphone aplikace

icon+420 733 444 111

iconinfo@healycesko.cz

Členská sekce

cs


PŘÍRODNÍ CYKLUS - HEALY NATURAL CYCLE

Většina z nás dnes vede život, který se pohybuje příliš rychle, což způsobuje ztrátu přirozených rytmů člověka. Vše neustále potřebuje být rychlejší, dokonalejší a konformnější, než bylo včera, a někdy už nestíháme. Frekvence pro náš život je jediná šance čelit všem těmto výzvám a přivést naše životy zpět do harmonie s přírodními cykly a prouděním. Programy Healy Natural Cycle je jednoduchý nástroj pro všechny uživatele Healy, který pomáhá obnovit tuto harmonii - NATURAL CYCLE

 

DŮLEŽITOST DENNÍHO CYKLU :

Čínské orgánové hodiny jsou postaveny na konceptu čchi. Stručně řečeno, čchi je slovo používané v čínské medicíně k popisu energie. Předpokládá se, že během 24 hodin se čchi pohybuje ve 2-hodinových intervalech všemi orgánovými systémy. Když spíte, čchi plně obnovuje vaše tělo. Vrcholy jednotlivých orgánů v těle se liší. Předpokládá se, že používáním určitých orgánů v určitou denní dobu můžete ze svého těla vytěžit maximum a využít své čchi, když je na vrcholu.

picture

      

PROGRAMY NATURAL CYCLE :

DENNÍ CYKLUS - TLUSTÉ STŘEVO Mezi 5-00 a 7-00

Vrcholem tlustého střeva mezi 5:00 a 7:00 je myšlenka, že byste se měli probudit a začít se hýbat... Toto je nejlepší čas na vyprázdnění střev, protože orgán funguje na své optimální síle. Pokud se to děje pravidelně, je to silný indikátor, že jste v proudu s denním cyklem.

Meridián tlustého střeva se nazývá „čistič vody“, protože podporuje vylučování odpadních látek během dne. Tlusté střevo reguluje zdraví kůže, kloubů a sliznic a regeneruje se každé ráno mezi 5. a 7. hodinou. Právě tento čas je velmi důležitý pro obnovení rovnováhy našeho mikrobiomu a redistribuci tekutin, které se pak během dne vyloučí nebo se znovu vstřebají ve formě hydratace.

 

 

DENNÍ CYKLUS - ŽALUDEK Mezi 7-00 a 9-00

Mezi 7:00 a 9:00 je optimální denní doba k jídlu, protože energie žaludku je na maximu. Je to také ideální chvíle jít na procházku.

Meridián žaludku je také nazýván „velkou sýpkou“ nebo zásobárnou obilí, protože souvisí s přijatou potravou. Je velmi důležitý nejen pro rovnováhu trávení, ale podporuje také dobrý zrak, koordinaci očí a bdělost. Žaludek se musí každé ráno mezi sedmou a devátou hodinou zregenerovat, a pokud se správně reaktivuje, produkuje dostatek jangové energie k udržení dobré tělesné teploty.

 

DENNÍ CYKLUS - SLEZINA - PANKREAS Mezi 9-00 a 11-00

Předpokládá se, že slezina je spojena se žaludkem, který má na starosti příjem potravy a tekutin, než je nakonec fermentuje. Pokud jste nejedli, slezina není schopna dobře plnit svou funkci a může dojít k energetickému odbourávání. Samozřejmě můžete jíst kdykoli, ale my chceme pracovat v souladu s tělesnými systémy. Je to období velkého soustředění a ideální pro práci.

Meridián sleziny souvisí s yi neboli „myšlením a pamětí“ a je tradičně spojován s asimilací. Hraje roli při regulaci GuQi neboli trávicí energie, což umožňuje dlouhodobý přísun energie na celý den. Energie sleziny se regeneruje každý den od 9 do 11 hodin. V tomto čase je důležité, aby energie proudila zevnitř ven, a ne naopak, proto je třeba se vyvarovat těžkých jídel.

 

DENNÍ CYKLUS - SRDCE Mezi 11-00 a 13-00

Srdce je na vrcholu od 11:00 do 13:00. Protože srdce představuje klid, je nezbytné v tomto období snížit stres. Je to vhodná doba na pauzu, oběd a odpočinek. V tuto chvíli není vhodné intenzivně cvičit nebo pobývat ve velmi horkém prostředí.

Meridián srdce se považuje za „císařského ducha“ těla, zdroj vědomí a čistého já. Typický stav prázdnoty, kterého si cení taoisté a buddhisté, historicky představuje prázdné rezonující srdce, zbavené napětí a vášně. Příležitost vyprázdnit srdce a mozek a podpořit přenos energie do trávicích orgánů je každý den mezi 11. a 13. hodinou. Tato krátká přestávka pro mozek umožňuje meridiánu srdce podpořit rovnováhu kognitivních a energetických funkcí.

 

DENNÍ CYKLUS - TENKÉ STŘEVO Mezi 13-00 a 15-00

Tenké střevo je na svém vrcholu mezi 13:00 a 15:00. Toto je důležitá fáze, protože trávíte oběd, takže byste se měli vyhnout těžké nebo psychicky stresující práci. Během první části tohoto rozvrhu můžete stále jíst. Je ideální čas si krátce zdřímnout.

Meridián tenkého střeva je sídlem „ohně“ a trávicí energie. V tenkém střevě se vytváří energie potřebná pro pozornost a soustředění. V této části dne má jangová čchi zvýšenou možnost cirkulace, aby mohla lépe asimilovat potravu a přeměnit ji na ku-čchi neboli energii z jídla a nápojů. Čas regenerace meridiánu tenkého střeva je každý den mezi 13. a 15. hodinou.

 

DENNÍ CYKLUS - MOČOVÝ MĚCHÝŘ Mezi 15-00 a 17-00

V době od 15:00 do 17:00 je nejlepší čas naplánovat nejdůležitější a nejnáročnější úkoly, jako je studium a soustředěná práce. Musíte být dobře vyživení a správně hydratovaní, abyste prošli pohodlně celým dnem.

O meridiánu močového měchýře se soudí, že vyrovnává jak výdej tekutin, tak vnější tok energie v nervech. Meridián močového měchýře totiž tvoří největší rozložení čchi podél páteře a od hlavy až k prstům na nohou. Čas regenerace meridiánu močového měchýře je každý den mezi 15. a 17. hodinou.

 

DENNÍ CYKLUS - LEDVINY Mezi 17-00 a 19-00

Mezi 17:00 a 19:00 se věří, že ledviny jsou zodpovědné za množství energie čchi, a jsou přímo spojeny s močovým měchýřem. Společně vylučují nežádoucí odpadní látky v těle. Toto je extrémně důležitý proces pro získání elektrolytické rovnováhy – součást konceptu Nuno Niny. To je, když začínáme pociťovat úbytek energie a dostavující se únavu.

Meridián ledvin se nazývá „kořen života“, protože jeho živlem je voda, která je nejdůležitější složkou života a mládí. Je to úložiště koncentrované energie zvané jing, což je typ pomaleji proudící energie, která tvoří žlázy a tkáně. Ztráta jing se projevuje horší kvalitou vlasů, kostí a zubů. Mezi 17. a 19. hodinou lze meridián ledvin zklidnit pomocí šťáv, aktivované vody nebo teplého nápoje bez kofeinu.

 

DENNÍ CYKLUS - PERIKARD - OBAL SRDCE Mezi 19-00 a 21-00

Mezi 19:00 a 21:00 je perikardium na svém vrcholu. Perikard je považován za ochránce srdce, serózní membránu, která jej chrání. Toto je ideální čas na cvičení, které vám pomůže uvolnit se a navodit spánek, jako je meditace nebo lehké čtení. Nezapomeňte: v tomto období jezte lehce!

Meridián osrdečníku podporuje mikrocirkulaci čchi v cévním systému těla. Vzhledem k dennímu chronologickému rytmu se účinek čchi na periferii začíná šířit směrem k vnitřním orgánům v 19 hodin, což umožňuje vnitřní energetickou výživu hustých orgánů.

 

DENNÍ CYKLUS - TROJITÝ OHŘÍVAČ Mezi 21-00 a 23-00

Mezi 21:00 a 23:00 je na vrcholu trojitý ohřívač. Trojitý ohřívač se vztahuje na orgánový systém jako celek a tato doba se považuje za dobu, kdy generuje největší množství tepla. Během této doby (v zimě o něco dříve, v létě o něco později) bychom měli usínat.

Meridián Triple Heater je srovnatelný s metabolismem, jak jej vidíme na západě. Zdravý Triple Heater pomáhá prostřednictvím dýchání udržovat normální teplotu a regulovat správnou rovnováhu mezi O2 a CO2. Meridián Triple Heater omezuje své funkce mezi 21. a 23. hodinou. Typickým příznakem potřeby regenerace je, když během této dvouhodinové periody zíváš.

 

DENNÍ CYKLUS - ŽLUČNÍK Mezi 23-00 a 1-00

Během noci od 23:00 - 1:00 je vrchol žlučníku, který předchází vrcholu jater, protože tyto dva orgány jsou úzce propojeny. V této době je spánek velmi důležitý, jinak můžeme vyčerpat energetické zásoby těchto dvou orgánů.

Meridián žlučníku se nazývá „generál“ a pokládá se za orgán soustředěné energie. Souvisí s funkcí mozku, magnetickou energií (z metabolismu železa) a silou vůle. Předpokládá se, že souvisí s energeticky vyrovnanýma očima a reflexy. Čas regenerace meridiánu žlučníku je mezi 23. a 1. hodinou.

 

DENNÍ CYKLUS - JÁTRA Mezi 1-00 a 3-00

Jeden z nejdůležitějších 2-hodinových intervalů je mezi 1:00 a 3:00, kdy se předpokládá, že játra čistí krev. Během tohoto časového rámce se tělo začne připravovat na to, že se čchi opět posune ven z těla. Ti, kteří předepisují čínské tělesné hodiny, se domnívají, že je důležité dát játrům v tomto období co nejméně ke zpracování, aby se mohla soustředit na své různé čistící funkce. To znamená sníst své poslední jídlo dne brzy a zajistit, aby bylo lehké.

Meridián jater je orgánem „života a energie“ a potřebuje klidný spánek, aby se zregeneroval. V játrech se nachází jak wei čchi (obranná energie), tak krev. Obě se čistí v noci kolem 1. a 3. hodiny. Meridián jater také řídí zdravou čchi šlach a krevního oběhu v očích a hlavě.

 

DENNÍ CYKLUS - PLÍCE Mezi 3-00 a 5-00

Mezi 3:00 a 5:00 ráno jsou na vrcholu energie plíce. Podle tradiční čínské medicíny jsou plíce prvním orgánem, který se „probudí“. Věří se, že je ideální čas pro meditaci, protože základem meditace je pomalý a hluboký nádech.

Meridián plic se nazývá „pánem čchi“, což znamená, že dokáže vyrovnávat tok biologické energie a dechu v celém těle. Podporuje buňky při energetické výměně, při níž přijímají kyslík a uvolňují odpadní látky. Doba regenerace tohoto důležitého meridiánu regulujícího čchi je mezi 3. a 5. hodinou. Rozložení čchi a jinu umožňuje dobrý tok lymfy a energie, ke kterému dochází uprostřed noci, kdy je tělo ve velmi pasivním nebo jinovém stavu.